Kraków stolica Małopolski

Pośród licznych miast w kraju, Kraków wyróżnia się nie jedynie w obszarze kultury i akademickim, ale również na wielu odmiennych obszarach. Zaczyna być miastem otwartym do życia. Przekształcenia, które dotknęły miasto w niedawnych latach sprawiają, że Kraków naprawdę pnie się w górę.
Dobre przekształcenia w stolicy małopolski.
Co niezłego załatwiono w trakcie niedawnego okresu? Wielość napraw i inwestycji jest spora. Mocno pomogły w tej materii finane Unii Europejskiej, z których miasto często czerpie. Dynamiczne akcje w zakresie zdobywania dofinansowania sprawiły, że gmina wzbogaciła się o kolejne drogi, ekologiczne autobusy trasportu miejskiego, oraz ciekawe miejsca użyteczności publicznej.
Niemałe inwestycje są niewidoczne dla standardowego mieszkańca. Nie znaczy to mimo wszystko, że nie funkcjonują. Zwykle pomijamy fakty, które nie są bezpośrednio z naszymi potrzebami związane. Typowemu obywatelowi Krakowa wydaje się, że w regionie niewiele się dzieje. Tymczasem miasto zmienia się z każdym miesiącem. Programy naprawcze w zakresie zarządzania śmieciami, tworzeniu oraz modernizacji siatki wodociągowej, budowa filtrów przeciw hałasowi to tylko część zmian, jakie pomagają mieszkańcom lepiej i bardziej komfortowo żyć. Miasto zmienia się też pod kątem możliwości kulturalnych. Wartość Krakowa rośnie za pomocą takich inwestycji jak: centrum konferencyjne ICE lub rewitalizacja Huty. takie inwestycje zachęcają gości z innych miast do odwiedzin.
Rozpoczynane przez radnych projekty nie dotyczą jedynie samego centrum miasta, ale również są połączone z pełnym regionem. Zatem zamiast utyskiwać tylko zobaczyć zmiany w jakie obrodził Kraków.
Kolejne lata – jeśli będzie możliwość utrzymania tempa zmian – pozwolą Krakowowi zostać zachwycającą metropolia.
rozwój w Krakowie