Kondycja w Krakowie przez wyborami

Głównym spośród największych problemów w większości miast w naszym kraju jest stan dróg. Polskie województwa nie są zaadaptowane do tak ogromnego nasilenia korków, jaki został zapoczątkowany przez wzrost liczby samochodów na polskich drogach. Z tego powodu główną z najbardziej istotnych kierunków rozwoju które musi podjąć niemalże każde województwo jest inwestycja w transport i infrastrukturę komunikacyjną. Nawierzchnie drogowe i transport miejski to najważniejszy obszar, jaki pozwoli zwiększyć zadowolenie mieszkańców a także poprawi integralność gospodarki miasta.

Na tle pozostałych lokalizacji, nowe projekty komunikacyjne jakie realizuje Kraków mocno się wybijają. Krakowianie w plebiscycie opowiedzieli się za budową metra, jednak zanim metro powstanie, w komunikację autobusową i tramwajową i nawierzchnie drogowe trzeba włożyć dużo pieniędzy . Z bardziej istotnych inwestycji warto podkreślić:
w pełni elektryczną siatkę autobusową – pierwszą w kraju,
innowacyjne torowisko na Ruczaju,
w pełni przebudowany dworzec kolejowy wraz z centrum handlowym.
Poza tym, w planach miasto przewiduje budowę przynajmniej kilkanaście nowoczesnych połączeń pomiędzy już istniejącymi drogami i naprawy istniejących połączeń tramwajowych i połączeń podmiejskich.
Krakowianie remontów nie znoszą – problemy w poruszaniu się i dotarciu do pracy przeszkadzają na co dzień. Warto jednak mieć jasność tego, że bez napraw infrastruktura nie może być lepsza i by mieszkało się wygodniej, trzeba cierpliwości.Jacek Majchrowski co zrobił
Przekazywanie środków w komunikacje to nie jedynie kolejne linie komunikacji, jak również lepszej jakości powierzchnia jezdni, która będzie lepsza i wytrzymała. (jednym z przykładów może być ścieralna powierzchnia drogi na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka i na zachodniej drodze Wadowickiej). Oczywiście, miasto potrzebuje jeszcze kolejnych remontów i nowych pomysłów, by jeździło się po nim dobrze. Nie tylko samochodem, ale też autobusami. Ale da się zauważyć jasno, że wszystko jest na najlepszej trasie do tego, by mieszkańcom żyło się tu zdecydowanie miło i z zadowoleniem.