czy potrzebuję adwokata

Prawnik prawnikowi nie równy. Cechy odpowiedniego prawnika

kancelaria Poznań

Przysłowiowe „posiadanie lepszego prawnika” to zwrot, który w szeregu przypadków wykorzystuje się w odniesieniu do najbogatszych – wedle powszechnego mniemania elity mogą być ponad prawem wyłącznie wskutek tego, że są w stanie opłacić w największym stopniu doświadczonych oraz utalentowanych radców prawnych. Naturalnie, nasuwa się w takiej sytuacji zapytanie – czy prawnik rzeczywiście ma tak gigantyczną kontrolę nad przebiegiem rozprawy? Tak lub inaczej, nie można zaprzeczyć, że są lepsi oraz gorsi przedstawiciele tego zawodu, a ich wpływ na ostateczne rezultaty sporów legislacyjnych jest z pewnością widoczny.

Jakim sposobem wybrać rzetelnego prawnika?
O efektywności danego adwokata najodpowiedniej poświadcza jego historia. Jest to niezwykle konkretna forma portfolio, która przedstawia to, jak przyzwoicie dany doradca radzi sobie ze swoimi obowiązkami. Jeśli zatem oczekuje się bardzo dobrych efektów podczas faktycznej rozprawy, należałoby poświęcić chwilę na dokładniejsze zaznajomienie się z poprzednimi dokonaniami wybranego profesjonalisty, a dopiero później podjąć decyzję o podjęciu się z nim współpracy. Słusznym źródłem informacji jest również wykształcenie oraz opinie klientów.

Jak działa dobry adwokat?
Nastawienie uzdolnionego prawnika najporządniej ilustruje profesjonalizm – musi być to figura gruntownie orientująca się w prawnych niuansach, a jednocześnie na tyle elastyczna, by poradzić sobie nawet z nagłymi zmianami statusu rozprawy. Ujawnienie nowych dowodów lub kontrowersyjne zeznania świadka – dla prawnika najwyższej klasy nie powinno to stanowić najmniejszego kłopotu.